Co warto zwiedzić w centrum Wrocławia?

Redakcja

15 stycznia, 2024

Wrocław niezmiennie od kilku już lat uważany jest za jedno, z najpiękniejszych miast Polski. Mówi się nawet, że miasto samo w sobie jest ogromną atrakcją turystyczną. Z całą pewnością podróżni, którzy zdecydują się złożyć wizytę w stolicy Dolnego Śląska nie będą tego żałować. Jednak co warto zwiedzić w centrum Wrocławia? Jakie atrakcje turystyczne oferuje miasto?

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław atrakcjami stoi. Turyści, którzy zdecydują się zawitać do miasta, swoje pierwsze kroki powinni skierować do Muzeum Narodowego Miasta Wrocław. Kolejno w niedalekiej okolicy czeka na nich przejście zabytkowym, kamiennym Mostem Pokutnic. Rozciąga się z niego piękna panorama na część Starego Miasta. Sama starówka, znajdująca się w centrum, nie może zostać pominięta.

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Najważniejszymi atrakcjami turystycznymi Wrocławia są:

  • Ogród Japoński- idealne miejsce na zwiedzanie oraz odpoczynek;
  • Sky Tower Wrocław- wjazd na szczyt najwyższego budynku miasta i podziwianie jego panoramy;
  • kolejka linowa „Polinka”- przejazd na drugą stronę Odry;
  • ZOO Wrocław oraz Afrykarium Wrocław.

Zabytki Wrocławia, które warto zobaczyć

Będąc we Wrocławiu koniecznie trzeba udać się na wyspę Ostrów Tumski, a także udać się pod zabytkowy Ratusz Miejski. Najważniejszym zabytkiem miasta jest także Katedra Wrocławska, do której wstęp jest darmowy. Będąc w mieście warto udać się pod Halę Stulecia i zwiedzić również Iglice, czyli monumentalnie wysoką oraz cienką wieże. Kaplica Hochberga również zasługuje na ogromną uwagę.

Polecane: