Japoński masaż twarzy: korzyści dla zdrowia i urody

Redakcja

30 sierpnia, 2024

Masaż Kobido wywodzi się z tradycji japońskiej i jest obecnie jednym z najpopularniejszych rytuałów na twarz o działaniu liftingującym i odmładzającym. Śmiało można powiedzieć, że w wielu wypadkach stanowi alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej.

Kobido to masaż twarzy podzielony na etapy i podlegający ściśle określonym regułom – właśnie w tym tkwi jego skuteczność.

Masaż Kobido – z jakich etapów się składa?

Pierwszy etap Kobido to masaż tkanek głębokich. Wykonuje się go bez użycia olejków. Niweluje napięcie mięśniowe i wpływa na wygładzenie zmarszczek. Drugi etap to głęboki relaks, który obejmuje masaż wprawiający w stan głębokiego odprężenia. Wpływa na obniżenie napięcia i stresu, poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie, koloryt skóry.

Trzeci etap Kobido to drenaż limfatyczny. To technika mająca na celu poprawienie przepływu limfy, co wpływa na zmniejszenie obrzęków i opuchlizny twarzy.

Etap czwarty to część liftingująca. Przygotowaną uprzednio skórę twarzy można poddać najbardziej intensywnemu masażowi. Jego zadaniem jest poprawa owalu twarzy na podobnym poziomie, co zabiegi medycyny estetycznej.

Ostatni etap masażu Kobido to akupresura. Polega na stymulacji poszczególnych punktów na twarzy, by wpłynąć na pracę pojedynczych mięśni twarzy. Po odbyciu masażu Kobido, dla uwydatnienia i utrwalenia efektów, warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić kosmetyki o działaniu liftingującym i przeciwzmarszczkowym. A jakich efektów można się spodziewać?

Masaż Kobido – jakie efekty daje?

Japoński masaż Kobido wpływa pozytywnie nie tylko na wygląd skóry twarzy, ale też na cały organizm. Tuż po wykonaniu zabiegu można zauważyć następujące zmiany:

  • eliminacja napięcia mięśni twarzy, które odpowiada za powstawanie zmarszczek mimicznych,
  • widoczne zmniejszenie efektów starzenia się skóry oraz ochrona przed ich pogłębianiem się,
  • stymulacja metabolizmu komórkowego, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry,
  • zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu,
  • zmniejszenie napięcia w okolicy owalu twarzy, szyi i klatki piersiowej,
  • poprawa krążenia krwi i limfy, co zmniejsza obrzęki i poprawia koloryt skóry,
  • wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu, redukcja stresu i napięć,
  • zmniejszenie efektów bruksizmu,
  • zmniejszenie napięciowych bólów głowy.

Wyżej wymienione efekty są widoczne już po wykonaniu pierwszego zabiegu, zwłaszcza w przypadku wiotkiej skóry. Aby uzyskać trwałe rezultaty, warto zdecydować się na serię masaży.

Z masażu Kobido mogą skorzystać osoby w każdym wieku. W przypadku osób młodych zabieg zadziała prewencyjnie, ujędrniając i dodając skórze elastyczności. U osób starszych masaż Kobido daje widoczne i zadowalające efekty w postaci zmniejszenia widoczności zmarszczek, ujędrnienia i wygładzenia skóry oraz poprawy owalu twarzy. Seria zabiegów utrwali ten efekt i spowolni procesy starzenia się skóry.

Kobido Up – liftingujący zabieg inspirowany japońskim masażem

Kobido Up to autorski zabieg czerpiący z oryginalnego japońskiego masażu twarzy Kobido, stworzony przez Studio Zabiegowe i Centrum Szkoleniowe Pan Kobido. Zabieg ten wykonywany jest nie tylko na twarzy, ale także ramionach i karku, dając kompleksowe efekty. Masażysta koncentruje się na mięśniach ramion, dekoltu, szyi, głowy oraz twarzy.

Podobnie jak w japońskiej technice masażu, celem jest uzyskanie głębokiego rozluźnienia, stymulowanie głębszych warstw skóry, mięśni i układu nerwowego. Pozwala to uzyskać efekt naturalnego liftingu i stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż Kobido Up przebiega według tego samego schematu, co japoński masaż Kobido. Jednak po etapie drugim, obejmującym głęboki relaks, wykonywany jest autorski masaż interbukalny, czyli wewnątrzszczękowy, który skutecznie eliminuje napięcia w okolicy szczęki, ust i policzków oraz powoduje zmniejszenie bruzd mimicznych. Potem przechodzi się do głównej części zabiegu, czyli etapu liftingu i modelowania. Na życzenie klienta na sam koniec stosuje się kinezjotaping – w celu wzmocnienia i wydłużenia efektów masażu.

Artykuł sponsorowany.

Polecane: